Náš tým

Jsme průvodci
osobního a týmového rozvoje.

Pomáháme týmům i celým firmám nastavit spolupráci s přirozenou lehkostí. Vycházíme z praxe, životních zkušeností a hodnot, dle kterých sami žijeme. Kombinujeme osvědčené metody a inovativní přístupy. Do týmového a osobního rozvoje zapojujeme okolní přírodu i zvířecí obyvatele Farmy Hůrka.

Věříme tomu, že efektivní spolupráce zvyšuje výkon týmu o 50–100 %.

Spolupracujeme
s přírodou.

Známe její účinky na rozvoj empatie, otevřenosti, naslouchání jeden druhému, vnímání svých emocí a sebepoznání.

Spolupracujeme
s přírodou.

Známe její účinky na rozvoj empatie, otevřenosti, naslouchání jeden druhému, vnímání svých emocí a sebepoznání.

Náš tým

Jaroslav Chroňák

Tvůrce týmů a komunit, průvodce změnou, rozvoj hodnot, spolupráce a podnikavosti, propojení rozvoje, přírody a koní.

Managing Partner CEE Krauthammer, spoluzakladetel startup Teemea, zakladatel Týmové akademi, spoluzakladatel FORBES Ideal Place, týmů a komunit.

Baví mě toulat se přírodou, rodina a koncept rodového statku, tvorba komunit a rozvoj spolupráce a podnikavosti, péče o farmu a zvířata, téma krajina a půda.

Ladění týmů na spolupráci je pro mě vytvoření prostoru (fyzického i mentálního), kde se lidé rádi zapojí a budou se rádi vracet, vytvoří si tým / komunitu pro svůj  život, budou schopni šířit pozitivní hodnoty do svého okolí a společnosti.

Simona Šašková

Specialista na vedení týmů a rozvoj jedinečných komunikačních dovedností lídrů, založených na vnitřním klidu, pozitivní vizi a otevřeném srdci.

Profesionální akreditovaná koučka (PCC ICF), Positive Intelligence kouč (PQ), dlouholetá mentorkou v programech Equilibrium a Business Professional women ČR, a expertka na osobní rozvoj a koučování s koňmi. (od roku 2016 zakladatelka projektu Equine Teachers).

Koně mě celý život učí pokoře, respektu a obrovské síle záměru a vnitřního klidu. Jsou silní, křehcí, vnímaví, trpěliví a mají smysl pro humor.

Když se jimi necháte inspirovat, naučí vás být lepšími lidmi v tom nejhlubším slova smyslu. A s takovými lidmi by na jejich vizích chtěl spolupracovat každý. 🙂

Eva Vejvodová

Provázím týmy i jednotlivce k vyšší kvalitě spolupráce založené na důvěře, otevřenosti, osobní odpovědnosti a sdílení moci v přirozené hierarchii.

Souzním s tzv. tealovými principy a pomáhám je týmům žít v praxi. Zaměřuji se na otevření komunikace, prohlubování důvěry, empatie a vztahů v týmu a sladění na společném záměru. Pomáhám vyjasnit role, pravomoci a rozhodování. Provázím týmy tvorbou vize, poslání a hodnot. 

V roce 2020 jsem spoluzaložila organizaci Evolucio (www.evolucio.space), která se jako jedna z prvních u nás zaměřuje na budování, šíření a aplikaci know-how
v oblasti evoluce spolupráce a tealových organizací.

Miluju přírodu a život ve všech jeho formách. Učím se přirozenou, harmonickou spolupráci se zvířaty, která vnímám jako rovnocenné bytosti a učitele.

Hanka Maňhalová

Jsem šťastná, když mohu být po boku koní a současně předávat své znalosti lidem, kteří mě obklopují. Jmenuji se Hanka a jsem „holka od koní”.

Pohybuji se v blízkosti koní od malička, ale až můj kůň mi před 12 lety ukázal, jak velkým přínosem pro lidskou komunikaci může poznání koní být.

Po každé návštěvě mého koně s představou skvělého odpoledne, přišlo zklamání z nesnadné spolupráce. Proto jsem se po čase rozhodla svého koně prodat a nahradit jej jiným. Mrzelo mě to, ale dostavila se i úleva a očekávání lepšího vztahu s novým koněm. V čase loučení a čekání na nového koně jsem přirozeně přestala na komunikaci s původním koněm tlačit. Začal se mi měnit před očima. V tu chvíli jsem pochopila, že rozumět si můžeme až ve chvíli, kdy se oba budeme respektovat. Uvědomila jsem si, že v životě často musíme změnit něco uvnitř sebe, abychom mohli změnit něco i v ostatních kolem nás. Začít musíme vždy u sebe. Díky tomu pak vzniká přirozená komunikace a spolupráce.

Od té doby se vzdělávám nejen ve výcviku koní, ale i v psychologii a seberozvoji. Kůň je bytost, která vám neupřímnost neodpustí. Aby váš vztah s koněm dobře fungoval, musí být vaše chování dobře čitelné, upřímné a zdravě sebevědomé. To jsou přenositelné vlastnosti, které vám prospějí i v dalších oblastech života.

Práce s koňmi mě naučila velmi dobře zvládat kritické situace. Těžím z toho i v profesním životě. Ve firmě, kde mám na starosti zákaznickou spokojenost, umím námitky a stížnosti zákazníků řešit s nadhledem a klidnou hlavou.

Mojí rolí v Týmové akademii je přinášet týmům i jednotlivcům poznání, které jsem z práce s koňmi za roky výcviku sama načerpala. I přes vážnost témat, kterými se při teambuildingu zabýváme, mi připadá důležité nevyvíjet na účastníky zbytečný tlak. Všechna naše setkání s koňmi probíhají v příjemné atmosféře a na dobrovolné bázi. Koně jsou mými životními učiteli, proto je pro mě velmi důležité trávit s nimi čas s radostí i pokorou.

Naše koně

Quick Corner 

Valášek plemene Americký Klusák. Říkáme mu Kvik nebo Kivouš. Do svých 5 let běhal klusácké dostihy, ale jeho lenost mu brzy zajistila klid. Přestali ho na závody posílat a stal se Hančiným osobním koněm. Zprvu spolu trochu bojovali, ale časem si začali rozumět. Stejně jako Hanka, našel i Kivík svůj talent při práci s lidmi v osobním rozvoji. Tento rok oslaví 18. narozeniny. 

Zorka

Kobylka chladnokrevníka plemene Norik. Nikdo jí neřekne jinak než Bába, i když brzy oslaví teprve 19. narozeniny. V mladém věku pracovala v lese, kde tahala dřevo. Nyní si na našich pastvinách užívá spokojený důchod. Je společenská. Lidi má ráda stejně jako svůj klid na pastvinách.

Viky

Viky je kobylka teplokrevníka a amerického klusáka. Od hříbátka je to koník pro radost a rekreaci. Je veselá a plná energie. Možná i díky volnosti, které se jí dostává, je velmi hravá. I když je jí dnes 9 let, je stále zvídavá jako hříbě. Nudit se s ní rozhodně nebudete. 

Chcete mít vyladěný tým
a spolupracovat v něm s lehkostí?

Chcete objevit skutečný
potenciál všech členů týmu?

Přijďte si pro společný týmový zážitek na Farmu Hůrka.
Zanechte nám vzkaz a my se vám ozveme.

Těšíme se na Váš telefonát:
Jarda Chroňák +420 602 293 221

 
Kontakt
Jarda Chroňák
jarda@tymovaakademie.cz
+420 602 293 221
Adresa
Týmová Akademie s.r.o.
Sídlo: Hůrka 62,
Hradiště, 397 01 Písek
IČ: 07939817

Zásady ochrany osobních údajů