Kdo jsme

Jsme průvodci
osobního a týmového rozvoje.

Pomáháme týmům i celým firmám nastavit spolupráci s přirozenou lehkostí. Vycházíme z praxe, životních zkušeností a hodnot, dle kterých sami žijeme. Kombinujeme osvědčené metody a inovativní přístupy. Do týmového a osobního rozvoje zapojujeme okolní přírodu i zvířecí obyvatele Farmy Hůrka.

Věříme tomu, že efektivní spolupráce zvyšuje výkon týmu o 50–100 %.

Spolupracujeme
s přírodou.

Známe její účinky na rozvoj empatie, otevřenosti, naslouchání jeden druhému, vnímání svých emocí a sebepoznání.

Spolupracujeme
s přírodou.

Známe její účinky na rozvoj empatie, otevřenosti, naslouchání jeden druhému, vnímání svých emocí a sebepoznání.

Náš tým

Jaroslav Chroňák

Jmenuji se Jarda a jsem tu pro všechny, kteří chtějí rozvíjet svůj potenciál a mají touhu na sobě pracovat.

Týmová akademie vznikla spojením mých dvou vášní – lásky k přírodě a radosti z práce s lidmi. Je to místo rozvoje, inspirace a spolupráce. Vést lidi a týmy ke spolupráci vnímám jako své poslání a příroda je mi v tom velkou učitelkou. Při výcviku s koňmi se společně s účastníky teambuildingů učíme spolupracovat, spolutvořit, respektovat a být respektováni.

Během své profesní dráhy jsem se dlouhodobě věnoval lokálním i velkým mezinárodním projektům v oblasti řízení změn, firemní kultury, leadershipu a komunikace. V roce 2017 jsme společně se startupem Skillandia vytvořili aplikaci na týmové sdílení a rozvoj. Naše činnost byla oceněna udělením Stevie Award v Las Vegas. 

 

Projekt Forbes Ideal Place, podporující české podnikatele ve sdílení zkušeností a spolupráci, jsem spoluzaložil v roce 2021. Směřujeme aktivity majitelů firem k udržitelnosti a růstu jejich projektů. Budoucnost českého podnikání vidím v propojení všech podnikatelských generací a tvorbě udržitelného podnikatelského ekosystému, který podnikatele v jejich činnosti podpoří. 

 

S mými partnery se aktivně snažím o zařazení výuky podnikavosti do studijních plánů základních a středních škol. Kontakt s progresivními pedagogy a práce s mladými podnikavci mi dává naději a smysl. 

 

Osobně je pro mě také důležitá tvorba komunit. Na farmě proto sídlí náš spolek TaKoA, který se zaměřuje na rozvoj dětí v přírodě. Jako aktivní sportovec jsem spoluzakladatelem spolku Orientační sporty Písek a na farmě má zázemí i místní divadelní spolek.

Hanka Maňhalová

Jsem šťastná, když mohu být po boku koní a současně předávat své znalosti lidem, kteří mě obklopují. Jmenuji se Hanka a jsem „holka od koní”.

Pohybuji se v blízkosti koní od malička, ale až můj kůň mi před 12 lety ukázal, jak velkým přínosem pro lidskou komunikaci může poznání koní být.

Po každé návštěvě mého koně s představou skvělého odpoledne, přišlo zklamání z nesnadné spolupráce. Proto jsem se po čase rozhodla svého koně prodat a nahradit jej jiným. Mrzelo mě to, ale dostavila se i úleva a očekávání lepšího vztahu s novým koněm. V čase loučení a čekání na nového koně jsem přirozeně přestala na komunikaci s původním koněm tlačit. Začal se mi měnit před očima. V tu chvíli jsem pochopila, že rozumět si můžeme až ve chvíli, kdy se oba budeme respektovat. Uvědomila jsem si, že v životě často musíme změnit něco uvnitř sebe, abychom mohli změnit něco i v ostatních kolem nás. Začít musíme vždy u sebe. Díky tomu pak vzniká přirozená komunikace a spolupráce.

Od té doby se vzdělávám nejen ve výcviku koní, ale i v psychologii a seberozvoji. Kůň je bytost, která vám neupřímnost neodpustí. Aby váš vztah s koněm dobře fungoval, musí být vaše chování dobře čitelné, upřímné a zdravě sebevědomé. To jsou přenositelné vlastnosti, které vám prospějí i v dalších oblastech života.

Práce s koňmi mě naučila velmi dobře zvládat kritické situace. Těžím z toho i v profesním životě. Ve firmě, kde mám na starosti zákaznickou spokojenost, umím námitky a stížnosti zákazníků řešit s nadhledem a klidnou hlavou.

Mojí rolí v Týmové akademii je přinášet týmům i jednotlivcům poznání, které jsem z práce s koňmi za roky výcviku sama načerpala. I přes vážnost témat, kterými se při teambuildingu zabýváme, mi připadá důležité nevyvíjet na účastníky zbytečný tlak. Všechna naše setkání s koňmi probíhají v příjemné atmosféře a na dobrovolné bázi. Koně jsou mými životními učiteli, proto je pro mě velmi důležité trávit s nimi čas s radostí i pokorou.

Eva Vejvodová

Mé jméno je Eva a věnuji se rozvoji lidské spolupráce. Být součástí Týmové akademie mi dává prostor učit se a růst pro mě tím nejvíc naplňujícím způsobem – při doprovázení lidí na jejich cestě rozvoje a růstu. Navíc v náruči přírody, v blízkém kontaktu se zvířaty, což je pro mě velký dar a radost.

Zaměřuji se na rozvoj spolupráce na principech samořízení, udržitelnosti a lidského přístupu. Věřím, že kvalita spolupráce postavená na vzájemném naslouchání, přijetí různorodosti a ochotě naplnit potřeby všech zúčastněných je podmínkou pro nalézání řešení velkých i malých výzev. Díky takové spolupráci máme možnost tvořit svět, ve kterém se bude dobře žít všem bytostem. Jsem vděčná, že v Týmové akademii k tomu přispíváme.

Provázím organizace tvorbou jejich vize a definicí poslání a hodnot. Pomáhám jim s rozvojem otevřené komunikace a zpětné vazby. Jsem jim průvodcem při tvorbě kultury postavené na svobodě, důvěře, otevřenosti a lidskosti.

V roce 2020 jsem spoluzaložila organizaci Evolucio (www.evolucio.space), která se jako jedna z prvních u nás zaměřuje na budování, šíření a aplikaci know-how v oblasti evoluce spolupráce směrem k samořízení, lidskosti a službě celku. V rámci Evolucia se věnuji tvorbě webinářů, rozvojových programů a provázení organizací na cestě z hierarchické struktury do samořízeného modelu postaveného na tealových (tyrkysových) principech.

Moje nejvyšší životní hodnota je láska. Miluju přírodu a život ve všech jeho formách. Věnuju se jezdectví. Díky tomu se učím pracovat se strachem, objevovat svou vnitřní sílu, komunikovat s koňmi, rozumět jim, být pro ně partnerem a lídrem. Má to velký přínos nejen pro můj osobní rozvoj, ale i v mé spolupráci s lidmi, ať v roli mentora, průvodce nebo spolutvůrce.

Libor Mattuš

Moje mise je pomáhat lidem žít kvalitnější život. Jsem biohacker tělem i duší a stále přemýšlím, jak žít v každodenním životě naplno – ve funkčním těle a se zdravou myslí. Jsem certifikovaný neurojazykový kouč, vedoucí český instruktor chladové terapie, autor knihy Chladová terapie: kompletní průvodce otužováním a kouč vrcholových sportovců.

Pracuji s týmy ve firmách a korporátech, kde pomáhám lidem dostat do praxe rozumnou míru „health-care” založenou na „self-care” postupech moderní vědy i tradiční moudrosti.

Absolvoval jsem mnoho vzdělávacích a tréninkových kurzů v oboru, ovšem hlavní pro mě zůstává nedogmatičnost, flexibilita, osobní zkušenost a reálné výsledky, kterých s klienty dosahujeme.

Mojí dlouholetou vášní jsou asijské bojové systémy, které cvičím od 12 let a od 17 jsem jejich instruktorem.

Naše koně

Quick Corner 

Valášek plemene Americký Klusák. Říkáme mu Kvik nebo Kivouš. Do svých 5 let běhal klusácké dostihy, ale jeho lenost mu brzy zajistila klid. Přestali ho na závody posílat a stal se Hančiným osobním koněm. Zprvu spolu trochu bojovali, ale časem si začali rozumět. Stejně jako Hanka, našel i Kivík svůj talent při práci s lidmi v osobním rozvoji. Tento rok oslaví 18. narozeniny. 

Zorka

Kobylka chladnokrevníka plemene Norik. Nikdo jí neřekne jinak než Bába, i když brzy oslaví teprve 19. narozeniny. V mladém věku pracovala v lese, kde tahala dřevo. Nyní si na našich pastvinách užívá spokojený důchod. Je společenská. Lidi má ráda stejně jako svůj klid na pastvinách.

Viky

Viky je kobylka teplokrevníka a amerického klusáka. Od hříbátka je to koník pro radost a rekreaci. Je veselá a plná energie. Možná i díky volnosti, které se jí dostává, je velmi hravá. I když je jí dnes 9 let, je stále zvídavá jako hříbě. Nudit se s ní rozhodně nebudete. 

Chcete mít vyladěný tým
a spolupracovat v něm s lehkostí?

Toužíte objevit skutečný
potenciál všech členů týmu?

Přijďte si pro společný týmový zážitek na Farmu Hůrka
nebo Chalupu Chlum. Zanechte svou stopu a my se vám ozveme.

Při vyšší míře nedočkavosti nám sami zavolejte:
Jarda Chroňák +420 602 293 221

 
Kontakt
Jarda Chroňák
jarda@tymovaakademie.cz
+420 602 293 221
Adresa
Týmová Akademie s.r.o.
Sídlo: Hůrka 62,
Hradiště, 397 01 Písek
IČ: 07939817

Zásady ochrany osobních údajů